Europejskie Dni Ptaków 2015

3 października 2015

Europejskie Dni Ptaków 2015

Europejskie Dni Ptaków

Nie trzeba było być ornitologiem żeby przy pomocy lornetki i podpowiedzi ptakoluba czyli pana Janusza Mendrali dostrzec 21 gatunków ptaków podczas sobotniego spaceru, 3 października 2015 r. Kilka osób przyjęło zaproszenie organizatorów Europejskich Dni Ptaków i dotarło do Trzciany. Podziwiali oni scenerię doliny Jasiołki, starorzecze, rozległe stawy w wyrobiskach.

fot 1

Jak w przyrodniczym filmie obserwowali polowanie rybołowa. Ten majestatyczny ptak ukazał się na niebie, zalśnił białymi piórami, długo kołował nad wodą, po czym jak strzała rzucił się w dół i wyłowił rybę. Odleciał w stronę suchego drzewa gdzie usiadł na gałęzi i ucztował. Trudno było oderwać oczy od tego widowiska.

fot 2

Można było podejść bardzo blisko do czyży, które uwijały się wśród olchy, tu i ówdzie przelatywały szczygły w poszukiwaniu nasion szczeci. Stada zięb i szpaków odlatywały do ciepłych krajów. Makolągwy, kopciuszki, bogatki, modraszki i inne gatunki zostały policzone a wyniki obserwacji przekazane poprzez elektroniczną kartę obserwacji na stronie www.otop.org.pl

fot 3 fot4

Pierwsze wyniki tegorocznych obserwacji pojawią się na podanej stronie internetowej w poniedziałek, 5 października, a pełna lista zostanie opublikowana pod koniec miesiąca.

Zapraszamy do niedzielnych indywidualnych obserwacji.

Kolejna akcja OTOP to Zimowe Ptakoliczenie w styczniu 2016.

żuraw

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/