EUROPEJSKIE DNI PTAKÓW

2 października 2016

O obserwacji ptaków słów kilka

Na  wędrówkę doliną Jasiołki  w okolicach Trzciany 1.10.2016 r. wybrało się 15 osób. Tym samym włączyli się oni do  corocznej  imprezy  organizowanej przez BirdLife International  w całej Europie i Azji Centralnej jako  Europejskie Dni Ptaków. W Polsce koordynatorem akcji jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. O zaobserwowanych gatunkach ptaków można dowiedzieć  się na stronie www.otop.org.pl

Wycieczkę w urzekającej scenerii  zbiorników wodnych i meandrującej rzeki poprowadził pasjonat ptaków Janusz Mendrala.  Zaobserwowano 24 gatunki ptaków – 308 osobników.  Widok na niebie dużego stada szpaków, klucza kormoranów, orzechówki  czy też uwijającej się wśród zarośli makolągw, szczygłów, pierwiosnków, kwiczołów był wspaniałym spektaklem przyrody.

Uczestnicy opowiadali o swoich spotkaniach z ptakami a pan Janusz pokazywał i nazywał coraz to inne rośliny, których nasiona są przysmakiem ptaków. Wypatrywano również inne żyjątka, miedzy innymi zaobserwowano modliszkę, którą wszyscy fotografowali.

 

ebw_2016_colour

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/