Ferie zimowe z Kołem Turystycznym “Cyba” 2016

25 lutego 2016

Zimowe ferie z „Cybą”

Aura podczas ferii zimowych 2016 przypominała przedwiośnie. Być może to było przyczyną, że na wędrówkę z Kołem wybrali się tylko prawdziwi turyści. A może przyczyna tkwi głębiej niż zimowa aura…na to odpowiedzą sobie ci, którzy pozostali w domu.

1 2

Wędrówka wzdłuż rzek, w pobliżu brzegu jest najłatwiejsza w porze zimowej, kiedy zamiera roślinność nadrzeczna i można przedzierać się wśród połamanych drzew, poplątanych gałęzi i korzeni. Podczas wycieczek można było obserwować wysoki stan wody, meandry rzek, podmywane brzegi, ślady bobrowych zębów, wysepki w korycie Chlebianki i Jasiołki. Pan Stanisław Dubis był przewodnikiem, czuwał na bezpiecznym poruszaniem się i opowiadał ciekawe historie związane z rzekami.

3 4

Trasa nad Chlebianką prowadziła nad stawy i kończyła się na wzniesieniu Cyba.

5 6

Trasa nad Jasiołka zaprowadziła turystów do szkoły Ludowej w Żarnowcu, gdzie zasiedli oni w XIX wiecznych ławkach i ćwiczyli pismo kaligraficzne pisząc piórem i atramentem.

7 8

Wycieczki kończyły się przy ognisku. Zapraszamy do uczestnictwa w rajdach i innych wycieczkach organizowanych przez Koło lub Oddział PTTK w Krośnie.

9 10

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/