Idziemy w góry cieszyć się życiem – relacja

16 maja 2018

Idziemy w góry cieszyć się życiem – 26.05.2018 r.

Stowarzyszenie Turystyczne „Cyba” podczas swojej ponad trzyletniej działalności zachęca mieszkańców naszej Gminy do poznawania bliskich
i dalszych regionów. W bieżącym roku otrzymało dofinansowanie na zadanie publiczne „Promocja walorów turystycznych”. Realizując to zadanie w dniu 26 maja 2018 roku 72 osoby wyruszyły dwoma autokarami na wycieczkę w Bieszczady.
Kłębiły się chmury burzowe i zapowiadała się nieciekawa aura, w strugach deszczu. Podczas dojazdu, śpiewając piosenki turystyczne, najgłośniej „Słoneczko nasz rozchmurz pyska..” chmury zniknęły i otwarła się piękna panorama Bieszczadów. Cudowne krajobrazy o przepięknej kolorystyce głaskanej to słońcem to chmurką.

Pierwsza grupa zwiedzała w Wołosatym zachowawczą hodowlą konia huculskiego, obejrzała diaporamę o Bieszczadach przygotowaną przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki. Spędziła czas na spacerze spoglądając na bieszczadzkie połoniny.

Druga grupa wyruszyła na pieszą wędrówkę z Przełęczy Wyżniańskiej na najwyższy szczyt pasma granicznego, Wielką Rawkę. Dotarła aż do Krzemieńca, punktu styku trzech granic państwowych: Rzeczpospolitej Polskiej, Republiki Słowackiej i Ukrainy.

Przewodnik bieszczadzki przybliżył uczestnikom wiadomości historyczne, geograficzne i przyrodnicze o regionie.

Na koniec wyprawy obie grupy spotkały się przy ognisku, śpiewając piosenki biesiadne, smakując kiełbasę, dzieląc się przeżyciami.

Podziękowano Zarządowi oraz wszystkim Cybantom za wspaniałą trzyletnią współpracę , ciekawe wycieczki, imprezy i spotkania.

Zapraszamy na drugą część realizowanego projektu. Tym razem proponujemy 23 czerwca br. poznawanie dworków i szlaku naftowego na terenie naszej Gminy. Informacja znajduje się na plakatach, stronie internetowej www.kolocyba.pl oraz na facebooku.

Elżbieta Ś.

Fot. Antoni Mrowiec

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/