Impreza turystyczno-artystyczna 30.09.2017 r.

2 października 2017

Bogaty program imprezy pod hasłem „III Turystyczna Jesień w Gminie Jedlicze i Święto Pieczonego Ziemniaka” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Turystyczne „Cyba” i Gminny Ośrodek Kultury, przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy, zachęcił osoby w różnym wieku do wyjścia z domów. Do wyboru była wycieczka krajoznawcza po Pogórzu Strzyżowskim. Na jej trasie znalazły się zabytki architektury drewnianej w Gogołowie i Brzezinach, Galerię Sprzętów Dawnych, Pomnik Chrystusa Króla w Małej oraz Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim.

Na wzniesieniu w Gogołowie można było podziwiać majestatyczne drewniane rzeźby wykonane podczas międzynarodowych plenerów rzeźbiarskich „Drewnoludy” oraz oglądać rozległą panoramę Pogórza.

Inna grupa, dzieci wraz z opiekunami, spotkała się na wzniesieniu zwanym Cyba żeby puszczać latawce. Przy sprzyjającym wietrze na tle błękitnego nieba, różnorodne kształty latawców mieniły się kolorami w zawiłych akrobacjach.

Dzieci otrzymały nagrody książkowe za precyzję sterowania latawcami, za latawce najwyżej utrzymujące się powietrzu oraz za najciekawsze egzemplarze.
Jeszcze inną grupę stanowili amatorzy wędrówki leśnymi ścieżkami, polnymi dróżkami prowadzącymi z Długiego do Żarnowca.
Na placu przed Szkołą Ludową w Żarnowcu dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności sportowe podczas różnorodnych zabaw. Pieczone ziemniaki, kiełbaska, ciasteczka dodawały sił do oklaskiwania występów zespołów: „A Gdzie To Dawniej Stroiło” i „Jarzębiny” oraz do tańców wokół ogniska.

Przy akompaniamencie gitary do późnych godzin nocnych śpiewano piosenki.

Można było również popatrzeć przez teleskopy na rozgwieżdżone niebo i dostrzec niewidoczne gołym okiem obiekty: pierścienie Saturna, kratery na Księżycu, galaktykę Andromedy, w gwiazdozbiorze Herkulesa gromadę kulistą M13 i inne niezmiernie odległe i ciekawe.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy łączącej ludzi oraz przybyłym uczestnikom.

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/