O wodach i górach Tien-szanu
Spotkania członków i sympatyków w Koła Turystycznego „Cyba” rozpoczęliśmy prelekcją o mało znanym regionie Azji – górach Tien – szanu, które penetrował podczas kilku wypraw pan Aleksander Sarnecki.
Charakterystyka gór, rzeźby terenu, lodowców była poparta wspaniałymi fotografiami. Informacje o walce człowieka z błotnymi potokami wywarły na uczestnikach duże wrażenie, bo temat ten jest mało znany. Opowiadanie o gospodarce, ludziach, Ałma –Acie było również bardzo ciekawe.
Zamierzamy kontynuować spotkania raz w miesiącu. Odbywać się będą w siedzibie Koła – w Jedliczu, Rynek 3.
Kilka fotografii z opisem od autora. Więcej na facebooku.
Kirgizja. góry Tien Szan wewnętrzny pomiędzy górami jeden z najdłuższych lodowów planety Południowy Engilczek o długości ponad 50km prowadzący do najwyższych szczytów Tien Szanu -Han Tengri (Władca Duchów) 6995mnpm i Piku Pobiedy (Olbrzym) 7439mnpm.
Kazachstan Almaty w tle szczyt Czumbulak -jeden ze szczytów Zailijskiego Alatau
Kazachstan Jezioro retencyjne na rzece Yssyk (Jesik) ok 1600mnpm, jednocześnie miejsce wypoczynku i pomnik tragedii po zejściu lawiny selowej (woda, skały, błoto) w 1964r w której zginęło ponad 3tys ludzi.
Kazachstan W drodze do stacji glacjologicznej w Tien Szanie Zailijskim Alatau zbudowanej na wysokości 3450mnpm. Widok na moreny czoła lodowca, a w tle Pik Młodej Gwardii 4398mnpm.
Kirgizja widok z uzdrowiska Issyk Ata (ok 80km od stolicy -Bischkeku -dawniej Frunze) w kierunku południowym – dolina i rzeka Issyk Ata na wysokości ok 1800mnpm.
Komentarze zablokowane.