Opłatek na Cergowej – relacja

6 stycznia 2016

Jubileuszowe XX spotkanie Opłatkowo-Noworoczne 03-01-2016 – Cergowa.

XX spotkanie Opłatkowo-Noworoczne organizowane przez PTTK w Krośnie przeszło już do historii. Było to pierwsze spotkanie dla członków i sympatyków Koła Turystycznego „Cyba” w Jedliczu.

Mroźny poranek, ok. – 15 stopni C, słoneczko, srebrna szadź na drzewach i trawach a w wyższej partii Cergowej śnieg. Piękna sceneria gór.

fot1 fot2

Główno dowodzącym ponad stuosobowej grupie piechurów jest pomysłodawca tych spotkań, prezes Oddziału, przewodnik Ryszard Majka, „Mauzer”.

Stromym podejściem prowadzi nas do jednej z jaskiń szczelinowych, których jest kilka w paśmie Cergowej. Dalej wyżej i wyżej, aż do szczytu. Na szczecie, tradycyjne, łamanie się specjalnie na tę okazje uwędzonym chlebem , składanie życzeń.

fot3

Wśród osób jest spora grupa znajomych, z różnych wędrówek. Radosny gwar, dzielenie się wrażeniami z odbytych w minionym roku wycieczek i planowanie kolejnych.

Dużo wesołości jest podczas wspólnej fotografii, która później ozdabia pamiątkowy znaczek.

A fotografów jest wielu.

fot5fot4

Zejście do Złotej Studzienki jest jeszcze bardziej stromym zboczem niż było wyjście. Szczęśliwie, bez upadku, wszyscy docierają do przygotowanego ogniska i każdy raczy się czym może.

fot6

 

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/