PODEJMUJEMY WYZWANIE

3 lipca 2020

Jak zapewne wielu z Was wie, grupa naszych znajomych- mieszkańców Żeglec na Fb znana jako “Żeglce.pl” wyznaczyła ST Cyba do #GaszynChallange. W związku z tym zapraszamy WSZYSTKICH CYBANTÓW na górkę Cybę w poniedziałek 6.07 o godz 18:00- 18:30, by podjąć wyzwanie i zebrać datki w szczytnym celu. Do zobaczenia, nie bójmy się podjąć wyzwania!

Słów kilka jak to się zaczęło
“Akcję Gaszyn Challenge zapoczątkował strażak Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Jako pierwszy zrobił pompki i wpłacił pieniądze na pomoc dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni Wojtusia, a w nagranym filmiku nominował do akcji kolejne osoby. Popularność akcji odbiła się szerokim echem wśród strażaków, a z czasem włączyli się w nią policjanci, funkcjonariusze Służby Więziennej, strażnicy miejscy, a później osoby z całej Polski, reprezentujące różne profesje. Pojawiły się też inicjatywy wsparcia w ten sposób kolejnych dzieci chorych na SMA.”

Na czym to polega akcja?
“Idea jest prosta – wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów – nagrać film, wpłacić pieniądze na rzecz chorego dziecka, nominować innych…”

“Gaszyn Challenge szybko rozprzestrzenił się na cały kraj, a później dotarł nawet za granicę, m.in. do Berlina. Obecnie pieniądze zbierane są na leczenie innych chorych dzieci. Tutaj znajdą Państwo link do zbiórki…”
źródło: strony internetowe

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/