POWITANIE LATA

28 czerwca 2020

         W pierwszy dzień lata meteorolodzy przepowiadali burze, wobec czego powitanie lata zostało przełożone na kolejną sobotę, jako powitanie wakacji.
I tym razem były ostrzeżenia meteorologiczne.

Mimo wszystko, nieustraszona grupa piechurów wyruszyła na trasę. Kolega Mieciu R. zaprosił nas na swoje włości,gdzie oglądaliśmy jego zbiory, wszelakiej maści starocie oraz podziwialiśmy wspaniałego “rumaka” i “blachy” z motocyklowych rajdów.

Nad głowami kłębiły się chmury i słychać było pomrukiwanie burzy. Spacer doliną Jasiołki przerodził się w wyścig do wiaty, która niewiele nas ochroniła przed ulewą. Kiedy deszcz nieco zelżał ruszyliśmy dalej, by znów biegiem schronić się w rybackiej “buce” nad Zalewem Chlebianki.

Prawie całkowicie przemoknięci nie zrezygnowaliśmy ze spotkania na Cybie. Ognisko rozpalone przez gospodarza góreczki czyli Romana K.już na nas czekało. Deszcz omijał Cybę, a my oglądaliśmy wspaniały, ale groźny spektakl przewalających się między Krosnem i Jasłem burz, zasłony z deszczu rozrywane błyskawicami. Tuż przed zachodem słońca deszcz ogarnął i Cybę. Przy ognisku pozostali najwytrwalsi.

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/