Spotkanie z Michałem Futyrą

14 maja 2016

Birma – królestwo tysiąca pagód

Na spotkaniu w Gminnym Ośrodku Kultury w dniu 11 maja br. pan Michał Futyra – pracownik Instytutu Badań nad Cywilizacjami  Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, podróżnik  i dziennikarz  po raz kolejny zaczarował słuchaczy.  Nie tylko wiedzą o Birmie –  kraju, który odwiedził ale może przede wszystkim sympatią, z jaką opowiadał o spotykanych ludziach.

Birma to kraj kontrastów – nędzy i bogactwa, olbrzymiej trudności z otrzymaniem wjazdowej wizy. Niezwykłej serdeczności zwykłych ludzi i ich pogody ducha mimo trudności bytowych.

fot. Cezary Witek

fot. Cezary Witek

fot. Cezary Witek

fot. Cezary Witek

Kraj tysiąca pagód o nieprzeciętnej urodzie i wartości historycznej.

fot. Cezary Witek

fot. Cezary Witek

fot. Cezary Witek

fot. Cezary Witek

Kraj unikatowych dzieł sztuki i zaskakujących tradycji – ozdabianie płatkami złota monumentalnego posągu Buddy. Płatki wykonywane są niezwykle prymitywnymi narzędziami. Kraj mnichów, którzy cieszą się ogromnym szacunkiem w społeczeństwie.

To tylko kilka informacji z bogactwa wachlarza wspomnień, z podróży po tym fascynującym kraju.

fot. Cezary Witek

fot. Cezary Witek

Jakże ciekawie słucha się opowieści o tak egzotycznych miejscach, gdy przy luźnej rozmowie okazuje się, że jest to osiągalne dla każdego. Trochę fantazji, trochę odwagi i właściwie wszystko jest możliwe…

8

9

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/