VI Rajd Nordic Walking

1 czerwca 2017

Na VI Rajdzie Nordic Walking 01 .06.2017 r.

Po raz drugi „Cyba” uczestniczyła w rajdzie Nordic Walking zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych w Krośnie. Tym razem trasa prowadziła przez Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy.

Grupa Cybantów spotkała się z dwa razy liczniejszą grupą słuchaczy Krośnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i razem, na czele z leśniczym, z Nadleśnictwa Strzyżów, powędrowała przez rezerwat przyrody „Góra Chełm” do zabytkowej kapliczki na szczycie.

1 2

Na trasie można było podziwiać wiekową buczynę, jodły , buławnik – roślinę z rodziny storczykowatych, obserwować przeobrażenie ważki, …

3 4

Opuszczając rezerwat przyrody grupa dotarła do Gminnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Stępinie. Ośrodek położony jest na wzniesieniu, z odkrytym widokiem na Pogórze Jasielskie. Przy ognisku, racząc się kiełbaską miło upłynął czas.

5 6

Organizatorka rajdu pani Anna Biale przygotowała dla uczestników ciekawe zagadki przyrodnicze, a dla zwycięzców upominki i foldery o parkach krajobrazowych.

7 8

Uczestnicy rajdu zwiedzili również schron kolejowy w Stępinie. Przewodnik opowiedział o budowie w czasie II Wojny Światowej tej fortecy i o jej przeznaczeniu.

9

Dziękujemy organizatorom rajdu za wędrówkę i poczęstunek.

 

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/