Wiosenne porządki na Cybie

14 maja 2020

Nadeszła wiosna, czas porządków w ogrodach. Jak zapewne wiecie ST Cyba jest dzierżawcą i użytkownikiem lokalnego wzniesienia – Cyba 289 m n. p. m., położonego nad Jedliczem. W minionych latach w ramach, środków własnych zamontowaliśmy tam maszt z flagą ST Cyba, drewniane ławeczki, stolik, palenisko, tablicę informacyjną z regulaminem korzystania z tego urokliwego miejsca. Dbamy na bieżąco o to, by miło mógł tam spędzić czas każdy (nie tylko my- członkowie Stowarzyszenia)
NIESTETY jest to również miejsce spotkań dla wandali i wszelakiej maści patologicznej młodzieży, którzy nie potrafią docenić ani pięknych widoków, ani uroków otaczającej ich przyrody, ani pracy innych, którzy dbają o estetykę tego miejsca.
Już kolejny raz w tym roku robiliśmy porządki na Cybie. Tym razem, wczoraj tj. 11 maja, w niezmiernie wietrzny dzień, to nasza pani prezes Jadwiga i koledzy Roman i Robert, robili porządki na Cybie: odświeżanie i malowanie ławeczek, stołu i tablicy informacyjnej i NIESTETY sprzątanie butelek, plastików, puszek i innych śmieci, które pozostawili…no właśnie kto!? Jak nazwać takich, skoro na usta cisną się jedynie słowa niecenzuralne? Czy apelowanie na tej akurat stronie o pozostawianie porządku na Cybie, czy też w innych miejscach spotkań z naturą jest zasadne? Tego nie wiem, bo mam tylko nadzieję, że tę stronę śledzą Ludzie kochający przyrodę i dbający o środowisko. Dlatego do Was prośba, gdy spotkacie na swojej drodze takich….”nieuświadomionych ekologicznie”, zwracajmy im uwagę, i miejmy nadzieję, że to coś da. Dla tych, którzy śledzą tę stronę, a są akurat sprawcami zaśmiecania pytanie: skoro dźwigasz pełne flaszki i puszki, to czy tak trudno zabrać ze sobą puste i wyrzucić do śmieci, za które i tak płacisz ty, lub twoi rodzice?! Czyż nie milej będzie wam spędzać czas w czystym otoczeniu następnym razem (bez względu jaką formę przybiera to spędzanie czasu)?
Pozdrawiamy Przyjaciół i Sympatyków – Zarząd ST Cyba. – Tekst M.M.

 

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/