Po śniegu, wodzie, bagienku na Piotrusia – 19 listopada 2016 roku

20 listopada 2016

Tym razem była to wycieczkę dla dwóch grup wędrowców.  Pierwsza ekipa wyruszyła  ze Stasiane na Piotrusia (728 m n.p.m.). To szczyt  w paśmie Beskidu Dukielskiego, górujący nad przełomem Jasiołki.  Cały szczyt porasta piękny bukowy starodrzew.  U podnóży Piotrusia przebiega północna granica Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. Na zachodnich stokach Piotrusia znajduje źródełko zwane “Świętą Wodą”, przy którym miał podobno kiedyś odpoczywać i modlić się św. Jan z Dukli.
Na trasie królowało błoto, trasa rozjeżdżona przez traktory wiozące drewno z lasu nie należała do najłatwiejszych. Mimo to wszystkim dopisywał humor i poślizgi w błotnistej mazi nie stanowiły większego problemu.
Kolejna ekipa wędrowców, zwiedzała w tym czasie okolice Zawadki Rymanowskiej  i uczestniczyła w warsztatach pieczenia chleba w Farfurni. Tam obie ekipy spotkały się na wspólnej biesiadzie.
Na tym jednak nie koniec wędrówki.
Dalsza trasa pierwszej grupy   wiodła przez Siwiec do Szklarskiej Przełęczy. Pozostali odkrywali uroki Rymanowa Zdroju.  Podczas całej wycieczki towarzyszyła nam wspaniała jesienna pogoda.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

 

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/