Aktywna majówka z “Cybą” Impreza w obiektywie

10 maja 2016

Aktywna majówka z „Cybą”

 W niedzielne popołudnie, 8 maja 2016 r. liczna grupa mieszkańców Gminy Jedlicze wzięłą udział w imprezie turystycznej zorganizowanej przez Koło „Cyba”.  Współorganizatorami było Stowarzyszenie „Troska o Twoją przyszłość” oraz LKS NURT Potok, który udostępnił obiekt sportowy. Pięćdziesiąt osób udało się na wędrówkę ścieżkami wyznaczonymi przez członków Koła i duża grupa osób zgromadziła się na stadionie w Potoku.

1 2

Na przejażdżkę rowerową, po jedlickich drogach przeznaczoną dla amatorów kolarstwa, niestety wybrali się tylko organizatorzy , bo być może gradowe chmury zniechęciły do pedałowania. W połowie trasy nadciągnęła burza. Trzeba było zostawić rowery, zmienić ubranie i innym środkiem lokomocji dotrzeć na miejsc zbiórki.

Po potockich drogach prowadziła turystów pani Agnieszka Węklar.

Trasa biegła przez urokliwy las do cmentarza z I wojny światowej w Jaszczwi, dalej do potockiego lasu, gdzie również spoczywają żołnierze wojsk niemieckich, austro- węgierskich i rosyjskich.  Stamtąd widokową  trasą przez wzniesienie Wapianka na stadion sportowy  w Potoku.

15

Na drugiej trasie przewodnikiem był pan Stanisław Dubis. Uczestnicy wędrowali z Męcinki przez  Winnicę, oglądali obiekty przemysłu naftowego na Wzniesieniu Białkówki i Jaszczwi.

Na stadionie w Potoku przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i starszych. Były konkursy krajoznawcze i sportowe, a uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane między innymi przez Gminę Jedlicze.

5 6

Nie zabrakło przysmaków przygotowanych przez  Koło Gospodyń Wiejskich z Potoka.

7

Nad bezpieczeństwem czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Potoka.

8

Pani Ewa Michniewska i pan Marek Rozmus piosenkami umilali pobyt a całość imprezy prowadziła pani Mariola Twaróg, którą było dobrze słychać dzięki nagłośnieniu, pod okiem pana Grzegorza Kuka z Gminnego Ośrodka Kultury z Jedlicza.

9 10

Uważamy, że II edycja Turystycznej Wiosny w Gminie Jedlicze pod hasłem „Aktywna Majówka z Cybą” była udaną imprezą. Dziękujemy wszystkim, którzy ją organizowali i uczestnikom za przybycie.

Fotografie przysłane prze uczestników.

 

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/