Bliżej NATURY – turystycznie i sportowo

15 kwietnia 2019

Działanie pierwsze – wyznaczamy ścieżki do rekreacji ruchowej.

W marcu br. w ramach V edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy” został rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze lokalne inicjatywy społeczne. Projekt Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Podkarpacie” i grupy „Cybanci” dostał grant pierwszego stopnia na jego realizację.

Celem projektu jest przystosowanie i oznaczenie istniejących ścieżek na Zawodziu , w dolinie Jasiołki (teren od nieczynnego mostu na Jasiołce do kładki w Męcince) do wędrowania, biegania, jazdy na rowerze, a w zimie do biegów narciarskich.
Wnioskodawcy wspierani przez członków Stowarzyszenia Turystycznego „Cyba” i zainteresowane osoby przystąpili do działania. Określili w terenie możliwy przebieg tras spacerowych. Zdjęcia doliny z drona dobitnie ukazują mozaikę zagłębień, bobrowe korytarze i różnorodność siedlisk przyrodniczych.

Stowarzyszenie Turystyczne Cyba” zawarło porozumienie z Nadleśnictwem Kołaczyce, które zrealizuje przedłużenie ścieżek w dolinie, na obszar lasu, na pobliskim wzniesieniu. Trasa pobiegnie od stawów retencyjnych w Potakówce , przez grodziska do Podbuczyny.

O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco. Wszystkich, których zainteresował nasz projekt , zachęcamy do kontaktu. Oferujemy przedstawienie prezentacji o Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000, do której należy dolina Jasiołki i szczegółowe zapoznanie z założeniami projektu.
Fotografie wykonali Przemysław Saj i Paweł Duda.

Dorota Mróz

 

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/