Kilimandżaro – Andrzej Dubiel – Relacja

28 listopada 2017

Moje Kilimandżaro – 22.11.2017 r.

Przed nimi stał wielki jak świat, wspaniały i olbrzymi, nieprawdopodobnie błyszczący w słońcu, kwadratowy szczyt Kilimandżaro.”

Tak widział najwyższą gorę Afryki pisarz E. Hemingway przed ponad 100 laty. Jak ją widział i zdobywał nasz kolega Andrzej Dubiel mogli usłyszeć i zobaczyć na fascynujących zdjęciach uczestnicy spotkania, które zorganizowało ST „Cyba” w GOK, w Jedliczu.

Zanim Andrzej wyruszył na wyprawę zwiedził plantację kawy, zobaczył jej obróbkę tradycyjnymi metodami. Uczestniczył w obijaniu ziaren z łupiny, wybieraniu resztek łupinek…..

Jego wyprawa na najwyższą górę Afryki trwała 5 dni. Wędrując do pierwszej bazy położonej na wysokości 2775 m n.p.m. do kolejnych miejsc coraz to wyżej i wyżej zmieniała się sceneria, krajobrazy, urzekała naskalna roślinność, kwiaty niczym w czarodziejskim ogrodzie i różnorodne formy skalne.

Podczas wspinaczki zmieniała się również pogoda. Zimne noce z bardzo niską temperaturą, burza, mokre ciuchy to niezbyt miłe wspomnienia. Najtrudniejszy odcinek to atak szczytowy, trudna technicznie trasa, strome podejścia, i …..zachwyt wschodem słońca na szczycie 5895 m n.p.m.

To tylko odrobinka zanotowanych wspomnień z wyprawy. Dziękujemy Andrzejowi ,że mogliśmy wysłuchać niezmiernie ciekawej relacji i zachwycić się pięknem Parku Narodowego Kilimnadżaro. Kilka zdjęć z wyprawy Andrzeja dla tych, którzy nie byli na spotkaniu.

 

Zdjęcia udostępnione przez kolegę Antka (Facebook).

 

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/