Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna 26.09.2015 r.

29 września 2015

My się deszczu nie boimy i na Cybę wychodzimy

„Wspólne wędrowanie”  jest ogólnopolską akcją organizowaną przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. W tym roku odbyła się ona pod hasłem „Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna”.   Do wspólnego wędrowania zgłosiło się w całej Polsce około 13 tys. osób w tym ponad 2 tys. seniorów.

W tej akcji wziął udział Oddział PTTK w Krośnie oraz Koło Turystyczne Cyba w Jedliczu, której towarzyszyło hasło „Z Cybą na Cybę”. Nasze Koło Cyba połączyło tę akcję z imprezą statutową Turystyczna Jesień w Gminie Jedlicze.

Dnia 26.09.2015 grupa pozytywnie zakręconych miłośników wędrowania, ruszyła
w strugach deszczu na Cybę, wzniesienie 289m n.p.m. położone pomiędzy Żarnowiec – Wisze a Chlebną.

fot1

Dzięki uprzejmości Państwa Anny i Romana Krawczyków, którzy użyczyli swojej działki na Cybie, ogromem pracy, sprzętu, poświęconego czasu, powstało mini obozowisko. Namiot pomagali rozbić uczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu

fot.2

Grupa prowadzona przez panią Elżbietę Śniecikowską podziwiała wspaniałe konie w stadninie Państwa Dominiki i Marcina Korczykowskich. Dziękujemy za umożliwienie jej zwiedzania.

fot.21

W spotkaniu wzięli udział cudowni ludzie. Zapłonęło ognisko, zaśpiewano piosenki turystyczne. Pani Anna Krawczyk częstowała swojskim chlebem, proziakami. Pieczono kiełbasę, ziemniaki. Wybornym poczęstunkiem był bigos przygotowany przez Pana Piotra Grzesika.

fot.18

Pani Anna Krawczyk wieloletnia nauczycielka języka polskiego wprowadziła nas w atmosferę minionych czasów, przekazując za pomocą gawędy opowieści o Cybie, mieszkańcach, znaczących nazwiskach dla miasta. Poznaliśmy nazwiska i życiorysy dobroczyńców, którzy przyczynili się do rozwoju miasta, fundatorów budowy kościoła, dworku (obecne LO).

Dzięki gawędzie poznaliśmy ludzi, których bezinteresowność skutkuje rozwojem, pozytywną energią, pamięcią.

fot.13

Najmłodsza i najmłodszy uczestnik oraz grupy rodzinne otrzymały dyplomy i publikacje związane z Jedliczem. Wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki i certyfikaty.

fot.6 fot.5

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wytrwałość, pokazanie hartu ducha, cudowną atmosferę.

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/