Oj działo się …..

20 grudnia 2018

Cybanci na szlaku i nie tylko- podsumowanie działalności „Cyby” – 14.12.2018 r.

Każdy koniec roku sprawia, że patrzymy wstecz na miniony czas. My również w takim celu spotkaliśmy się w Szkole Ludowej w Żarnowcu. Ciasne ławki, wzorowane na tych sprzed stu laty, utrudniały nieco siedzenie, podczas oglądania fotografii z dwudziestu wędrówek górskich i krajoznawczych. Każda z nich wywołała wspomnienia zdarzeń, krajobrazów, warunków pogodowych. W wycieczkach wzięło udział łącznie blisko 900 osób. Największą frekwencją cieszył się wyjazd w Gorce, w poszukiwaniu krokusów oraz w Bieszczady , wyjście na Rawki i do Wołosatego. Na każdej z nich było ponad 70 osób, czyli jechaliśmy autokarem i busikiem.
Wspaniały, niestrudzony fotograf Antek zaprezentował krótkie filmiki z naszych wyjazdów.

Imprezy turystyczne miały zwolenników w różnym wieku. Część z nich odbywała się na Cybie, która po części jest we władaniu Cybantów. Polubiliśmy spotykania okraszone piosenką i własnym jadłem z okazji karnawału, śledzika, Andrzejek itp. Spotkania , a było ich osiem, z ciekawymi ludźmi np. podróżnikami, pisarzami organizowane wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną skupiały poza członkami „Cyby” również mieszkańców Jedlicza i okolicy.

Prezeska Jadzia podziękowała przewodnikom za prowadzenie górskimi ścieżkami i wręczyła osobom, które odbyły ponad 10 wycieczek, bańki z napisem „Wędrowniczka 2018” i ‘Wędrowniczek 2018”. Była też specjalna bańka dla Babuni Cybantów, tak ochrzciliśmy panią Emilię. Zostało wyróżnionych piętnaście osób. Jadzia przeczytała napisaną przez siebie balladę pt. „Gdyby….”

Do późnych godzin wieczornych toczyły się rozmowy przeplatane piosenką przy dźwiękach gitary, jak zawsze niezawodnego, Ryśka i Marka.
Dziękujemy Zarządowi ST „Cyba” i osobom, które ich wspierają za poświecony czas – oj działo się ….
Damianowi za administrowanie tej strony.
Do siego Roku!


D.M.

Fot. Antek Mrowiec

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/