POŻEGNANIE LATA

13 września 2020

  W minioną sobotę, tj.12.09.2020 r. pogodną i słoneczną spotkaliśmy się by pod hasłem „Pożegnanie lata” wspólnie powędrować i pośpiewać przy ognisku.

Inicjatorką a zarazem przewodniczką, była nasza koleżanka-skarbnik ST Cyba Małgosia Jaskółka. Przybyło nas wielu, czym bardzo mile zaskoczona była Gosia. W naszej, licznej grupie były także dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, a nawet nowy „Cybant”i pies Alf.

Szliśmy dróżkami i miedzami wśród winnic, pól uprawnych i łąk ponad Jedliczem, przemierzając pobliskie miejscowości Piotrówka i Podniebyle. Małgosia przygotowała trasę wędrówki tak, byśmy mogli zobaczyć zabytkowe kapliczki, a historię powstania jednej z nich, dwustuletniej przedstawiła nam na prośbę Gosi pani, która jest potomkinią fundatora tegoż zabytku.
Dzieciaki dzielnie wędrujące z nami, także miały niespodziankę. W Podniebylu odwiedziliśmy pana, który na swojej posesji stworzył małe, bajkowe miasteczko. W podzięce za możliwość obejrzenia dzieła Jego pasji, został obdarowany małym upominkiem- figurką koguta- może przyda się do Jego kolekcji?
Po ponad ośmiokilometrowej wędrówce udaliśmy się na Cybę, by pośpiewać przy dźwiękach gitar Marka K. i Ryśka M., oraz pobiesiadować przy ognisku, które przygotowali dla nas niezawodni koledzy Roman K. i Robert B- dzięki!
Jakże wspaniała była ta wędrówka: piękna pogoda, grono uśmiechniętych przyjaciół, wesołe dzieciaki i niesforny chwilami pies- Alfik. Widokami byliśmy zachwyceni wszyscy i bardzo dziękujemy Małgosi za pokazanie nam tak bliskiej a nieznanej nam dotychczas okolicy.
Trafnie nazwała swoją prywatną fotorelację Ela Ś. – uczestniczka tejże wędrówki „Cudze chwalicie..” Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, zwłaszcza tym najmłodszym, a Małgosi za poprowadzenie nas po tych „cudnych manowcach”. Do zobaczenia wkrótce !
Wykorzystano zdjęcia Eli Ś., Gosi J., Agi W., Gośki M- dzięki. Tekst M.M

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/