Projekt rusza!

29 marca 2019

Dobiegło końca głosowanie na najciekawsze lokalne inicjatywy społeczne
w ramach V edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Międzyszkolny Klub Sportowy „Podkarpacie” i grupa „Cybanci”,
dzięki głosom klientów Tesco, zdobyli grant w wysokości 5000 złotych na realizację projektu „Bliżej NATURY – turystycznie i sportowo”.

28.03.2019 r. w sklepie Tesco, w Jedliczu odbyło się oficjalne, uroczyste wręczenie grantu. Symboliczny czek wnioskodawcom wręczył Kierownik Sklepu Agnieszka Mruk. Odbierali go: Dorota Mróz – członek grupy „Cybanci” i Piotr Bril – Prezes Zarządu MUKS „Podkarpacie”.

Pani Agnieszka Mruk pogratulowała zdobycia pierwszego miejsca i przypomniała, że na projekt oddano 23 344 głosów w czterech sklepach Tesco. W V edycji programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów, w każdym z nich finansowe wsparcie otrzymały trzy inicjatywy. Tesco wraz z Fundacją Tesco przekazało aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na lokalne działania. To kolejne wsparcie pozytywnej energii
i korzystnych zmian, które wpłyną na najbliższe otoczenie mieszkańców.
Pan Piotr Bril wręczył dyplomy kierownictwu sklepu i jego pracownikom oraz klientom
jako podziękowanie za zaangażowanie w konkursie.

W oficjalnym wręczeniu grantu udział wzięli Prezes Zarządu Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Hubert Wojtynkiewicz oraz radni: Piotr Woźniak i Roman Kopeć. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy gminy, duża grupa członków Stowarzyszenia Turystycznego „Cyba” i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu.

Druga część spotkania odbyła się w sali obrad Urzędu Gminy, na które przybyła Burmistrz Jolanta Urbanik. Dorota Mróz przedstawiła założenia nagrodzonego projektu. Podczas prezentacji omówiła Europejską Sieć Natury 2000 w woj. podkarpackim ze szczególnym uwzględnieniem Obszaru Ochrony Siedliskowej Jasiołka. Projekt będzie realizowany w dolinie Jasiołki, w ciekawym przyrodniczo terenie. Zostanie przystosowany do uprawiania różnych form aktywności ruchowej, z wyeksponowaniem ciekawych siedlisk i okazów przyrodniczych. Nadleśnictwo Kołaczyce dodatkowo włączy się w rozbudowę projektu na tereny leśne przylegające do doliny.

Już w kwietniu tego roku pojawi się kolejna okazja na zdobycie grantów na realizację lokalnych inicjatyw. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/