Solowe przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego

10 marca 2015

„Solowe przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego”.

 „Samotna wędrówka wycisza, człowiek czuje się jakby narodził się na nowo, jest mu lekko na duszy ..” –tak podsumował swoje 17-dniowe zmagania z górami, jesienna aurą prezes Krośnieńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przewodnik beskidzki Ryszard Majka „Mauzer” na spotkaniu z mieszkańcami Gminy Jedlicze 10 marca 2015 r.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie powstałego Koła Turystycznego „Cyba” oraz osoby, których zainteresował temat prelekcji „Solowe przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego”.

Szlak ma około 500 km i prowadzi z Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach, pasmami Beskidów to wspina się na szczyty, to znów opada ku wioskom uśpionym w dolinach.

Wyświetlane fotografie podczas opowiadania o spotkanych ludziach, noclegach w traperskich warunkach, przemoczonym ubraniu oddawały trud wędrowania i piękno gór.

Na długo pozostaną w pamięci słuchaczy obrazy złota jesieni przykrytej szronem lub kiściami śniegu, pędzących chmur przez Babia Górę, wschodu słońca widocznego z Połoniny Wetlińskiej czy morza mgieł.

Być może w niejednym słuchaczu narodziła się myśl podjęcia podobnych wyzwań lub chęć wędrówki szlakami po Beskidzie Niskim czy Bieszczadach.

Zapraszamy do wędrówek z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym Oddział Krosno oraz z Kołem Turystycznym „Cyba”w Jedliczu.

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/