Turystycznie-karnawałowo

27 stycznia 2018

20 stycznia br. wzięliśmy udział w turystyczno-karnawałowej wycieczce, na Pogórze Bukowskie. Zapowiadała się zimowa aura, ponieważ w Jedliczu obficie sypnęło śniegiem, ale w Besku, gdzie dowiózł nas autokar, zimy nie było ani śladu.

Wędrowaliśmy osiedlową ulicą, potem utwardzoną drogą, a przed samym lasem ścieżką. Za lasem mymońskim, sennym o tej porze roku, rozciągały się piękne widoki na pobliskie wzgórza i lasy. Maszerowaliśmy przez opustoszałe zimą trawiaste pola i łąki.

Podchodząc do Wzgórza Caryńskiego 451 m n.p.m. natrafiliśmy na płat śniegu, na którym zrobione zostało grupowe zdjęcie.

Tomek – nasz przewodnik zwrócił uwagę na ślady wilków przebywających tam przed nami. Na szczycie wzniesienia, nieopodal odsapnęliśmy trochę, rozkoszując się widokami roztaczającymi się dookoła rozpoznając szczyty, pasma górskie i miejscowości.

Kolejnym etapem było zejście do wsi Odrzechowa, skąd autokar przewiózł nas do Domu Myśliwskiego „Ryś” w Pastwiskach. Tu przy rozpalonym kominku i przy gitarze, posililiśmy się nieco, przed czekającym nas karnawałowym szaleństwem. W pewnym momencie turyści zamienili się w bajkowe postacie, zwierzęta i osoby różnych profesji. Całe to towarzystwo rozpoczęło skoczne tańce, które trwały do późnych godzin nocnych. Zabawa była przednia. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za stworzenie przemiłej atmosfery.

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/