Wyprawy do Wietnamu i Iranu

22 sierpnia 2017

Z podróży do Wietnam i Iranu

Po raz drugi gościliśmy pana Jana Zawadzkiego, ale tym razem w większym gronie, w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Nasz gość przyjechał z Wielkiej Brytanii, gdzie urodził się w polskiej rodzinie, ale Polskę poznał dopiero w latach 80-tych. Podróże są jego pasją i podczas nich dociera do mało znanych miejsc, poszukuje mało znane rośliny, poznaje kulturę plemion, przeszłość i teraźniejszość krajów.
Na spotkaniu opowiadał o wycieczce na północ Wietnamu, w okolice Sapa, gdzie w wioskach poznawał grupy etniczne. Jak ciekawy i barwny jest ten region mówią fotografie przekazane przez pana Jana.

W maju tego roku brał udział w wyprawie grupy botaników, podczas której poszukiwano górach Zagros bardzo rzadkiej rośliny – dionysia. Występuje ona tylko na kilku stanowiskach, w Azji południowo-wschodniej. Podczas wędrówek oglądał inne rośliny kwiatowe, które zostały przeniesione do naszych ogrodów, jak również kwiaty niespotykane w Europie.
Grupa botaników poznawała również kulturę irańską, przebogato zdobione meczety, minarety…
Dla tych, którzy nie byli na spotkaniu fotografie od naszego gościa, któremu dziękujemy za „kolorowy zawrót głowy” i czekamy na kolejne spotkanie.

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/