III Turystyczna Wiosna w Gminie Jedlicze – relacja

8 maja 2017

05 maj 2017 r. Wędrówka pod hasłem „Rusz się Młody”.

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Żarnowcu wraz z wychowawczyniami
.

1

W Muzeum Marii Konopnickiej dyrektor Paweł Bukowski zachęcał dzieci do czytania utworów poetki opisujących przyrodę, a kustosz Muzeum Barbara Bukowska czytała wiersze o bocianie, jaskółce, kwiatach…

2
Przed wyjściem na ścieżkę przyrodniczą przedszkolaki słuchały nagrany śpiew ptaków, które podczas spaceru obserwowały.
Poszukiwały roślin, wąchały czeremchę, smakowały czosnek niedźwiedzi, liczyły kasztanowce… i miały jeszcze inne zadania do wykonania.

3 4

Po spacerze z apetytem zajadały popcorn popijając herbatką przygotowaną przez ST „Cyba”.

5 6

Wszystkie dzieci zdobyły tytuł „Tropiciel Przyrody”, a te, które wykazały się największą spostrzegawczością otrzymały książeczki o przyrodzie ufundowane przez RAE- EKOLOGIĘ.
Nagrody wręczył Pan Dyrektor Muzeum, któremu dziękujemy za przyjęcie.

7 8

Dzieci ze Szkoły Podstawowej, nauczyciele i rodzice pomimo niezbyt dobrych komunikatów pogodowych tłumnie wybrali się na szlak. Trasa prowadziła przez wzniesienie zwane Cyba, utwardzoną drogą wśród pól i łąk Długiego do Szkoły Ludowej w Żarnowcu.

9 10

Pieczenie kiełbaski nad ogniskiem, i ulubiony popcorn.

11 12

Do konkursu ekologicznego i krajoznawczego pt. „Ogrody przyjazne zwierzętom” zgłosiła się duża grupa dzieci. Pytania o mieszkańcach ogrodu, o ochronie przyrody i przyrodzie w naszej gminie wyłoniły zwycięzców, którzy otrzymali książki ufundowane przez RAF _ EKOLOGIĘ i Wydział Promocji Gminy Jedlicze.

Młodzież gimnazjalna wraz z nauczycielami wyruszyła na dłuższą wędrówkę. Trasa przebiegała leśnymi drogami i dróżkami przez wzniesienia pomiędzy Długiem i Żarnowcem. Czasem trzeba było przedzierać się przez chaszcze, brnąć prze małe bagienka. Nie była to łatwa wędrówka. P o trzech godzinach marszu dotarli do Szkoły Ludowej. Ognisko, kiełbaska, opowiadanie wrażeń z trasy i do kolejnej wiosny z „Cybą”.

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/