Turystyczna zima w Gminie Jedlicze

5 lutego 2017

Na półmetku zimy podsumowujemy cykliczną imprezę zorganizowaną przez ST „Cyba” pod nazwą „Turystyczna zima w Gminie Jedlicze”. W tym roku zaproponowano mieszkańcom kilka imprez. W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie ze znaną biegaczką, Izabelą Zatorską, która opowiadała o swoich przygotowaniach do biegu na najwyższy szczyt Europy-Elbrus, o zmaganiach podczas zawodów oraz o innych biegach górskich, w różnych miejscach na świecie i w Polsce.

1W sobotni poranek zainteresowani przyrodą odbyli spacer z Januszem Mendrala, ekspertem od ptaków, dołączając się do ogólnopolskiej akcji Zimowego Ptakoliczenia organizowanego corocznie przez OTOP.

2
W „Zimowych harcach” na Charszówce , w Długiem, brała udział duża grupa dzieci, pod opieką rodziców lub dziadków. Każdy mógł sprawdzić się w wybranej konkurencji. Zjazd na czas po wyznaczonym torze, zjazdy na workach z sianem wzbudziły wiele emocji.

3 4

Na śniegu uczestnicy rysowali piękne rysunki, rozpoznawali tropy zwierząt, rzucali śnieżkami na odległość.

5 6Na zakończenie uczestnicy spotkali się w Domu Ludowym w Długiem, gdzie panie z Koła Gospodyń przygotowały chrupiące frytki, ciepłą herbatę i ciasteczka.
Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali książki przekazane przez Dział Promocji Gminy Jedlicze oraz publikacje i filmy o lasach z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

7
Grupa dorosłych wędrowała trasą przez Cybę zachwycając się zimowym pejzażem naszej gminy. Podczas wędrówki zwiedzili Pałac Bobrowskich.

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/