Zimowe Wędrowanie z Cybą

19 stycznia 2016

Zimowe wędrowanie z Cybą

„Leśna ścieżką”
Tuż przed zimowym wędrowaniem zabieliło pola śniegiem.

1
Na miejsce zbiórki do Podniebyla można było dotrzeć „busikiem”. Na starcie zameldowała się spora grupa, bo ponad 40 osób. Przewodnictwo objął pan Stanisław Dubis, który zna każdą ścieżkę w lesie. Trasa prowadziła odkrytym terenem przez Płaskowyż Kobylański.

2
Mgiełka zasłaniała widoki, a wiatr smagał twarze. Przed lasem mała rozgrzewka, czyli ćwiczenia z kijkami, przeprowadzona przez doświadczone w nordic walking osoby, z Krośnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i marsz przez las.
3
Wędrówka na szczyt 385 m n. p. m. nie sprawiła nikomu trudności. Po dotarciu na polanę widokową słońce oświetliło krajobraz i można było wypatrzeć Cergową i pasmo graniczne.

4 5
Kolejne kilometry lasem a później już przez pola, łąki na azymut do celu, czyli szkoły Ludowej w Żarnowcu. W oddali widoczki Jedlicza.
Kolejna ścieżka do spaceru, biegów, maszerowania z kijkami zaproponowana dla tych, którzy chcą utrzymać sprawność jak najdłużej.

Fotografie uczestników


„Płonie ognisko….”
Na placu przed Szkołą Ludową wesołości wiele. Piosenki turystyczne śpiewa pani Ewa Michniewska przy akompaniamencie pana Marka Rozmusa a później dołączają do nich pani Krystyna Wierzganowska i Ryszard Mosoń.

1a 2a
Jedni smażą kiełbaskę na „patyku”, inni na ruszcie, dzieci zajadają się prażoną kukurydzą. Całość komentuje pani Mariola Twaróg. W szkole smakołyków wiele przygotowanych rodzinnie przez panie Elżbietę Śniecikowska i Annę Krawczyk.

3a 4a
Można zasiąść w starych, szkolnych ławkach i oglądać malowane cudeńka na szkle i robione ozdoby. Każdy znajduje coś dla siebie.
Impreza wielopokoleniowa, dzieci jak i starsi miło spędzają sobotnie przedpołudnie.

Fotografie uczestników

Zimowa gra terenowa „Za tropem”

Przeszło czterdziestoosobowa grupa zuchów z Jedlicza, harcerzy z Czeluśnicy i Brzezówki oraz młodzieży z koła turystycznego z Żarnowca wzięła udział w grze terenowej zorganizowanej w parku przy Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu przez Koło Turystyczne ,,Cyba”.

1

Uczestnicy podzieleni na grupy rozwiązywali zagadki, rozpoznawali drzewa oraz tropy zwierząt. Obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i twórczości Marii Konopnickiej, zwiedzili muzeum.

2 3

Odbyło się też spotkanie z leśnikiem, panem Przemysławem Pelec z Nadleśnictwa Kołaczyce, który opowiedział dzieciom o życiu zwierząt zimą.

4 5

Kolejnym punktem programu było przejście do Szkoły Ludowej w Żarnowcu, gdzie można było ogrzać się przy ognisku, usmażyć kiełbaski.

Wszyscy zostali nagrodzeni za udział w grze oraz odebrali dyplomy.

6

Cieszymy się, że rośnie nam nowe pokolenie turystów i miłośników przyrody.

„Atrakcje za miedzą”
Fotografie uczestników:

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/