Gorce (20.04.2024r.)

24 kwietnia 2024

Kwiecień – plecień – to hasło przewodnie naszej sobotniej wycieczki na trasie: Ochotnica Dolna, Wierch Babiniec, Jaworzyna Gorczańska, Gorc , Średniak, Przechyba, Ochotnica Górna. To zdecydowanie pętla dla miłośników sielankowych szlaków i pięknych widoków. Szkoda tylko, że nie było możliwości, aby posiedzieć i dać się oczarować gorczańskiej przyrodzie. No i 18-kilometrowa trasa okazała się mieć koło 20 km. Trasa prowadzi przez strome zbocza z urokliwymi polanami i zabytkowymi szałasami. Trochę w błocie, pod ciężkimi chmurami, czasem z przebłyskami słońca docieramy na oszroniony szczyt Gorca (1228 m n.p.m.) z wieżą widokową. Odpoczywamy, bo większa część trasy jeszcze przed nami. Rozpromienione twarze kontrastują z pochmurnym niebem i na szczęście nie pada deszcz. Ruszamy dalej w kierunku Średniaka (1080 mnpm), a na Polanie Przysłup Dolny skręcamy na szlak żółty. Teraz cały czas żółtym szlakiem, przez Przechybę schodzimy do Ochotnicy Górnej. Nie dość, że trasa jest długa i błotna, to na dodatek postanowiła przypomnieć o sobie zima i posypała śniegiem. Jest ślisko, łatwo o upadek, no i nie udało się uniknąć kontuzji, na szczęście pomogli dobrzy ludzie i strażacy z Ochotnicy Górnej. Oj wiosno, wracaj! Już niedługo majówka!

Tekst: J. K.

Zdjęcia: Wiola, Angelika, Robert B.

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/