III Majówka (25.05.2024 r.)

27 maja 2024

Sobotnia, trzecia, Rodzinna Majówka z Cybą, odbyła się pod błękitnym niebem i zgromadziła sporą grupę dzieciaków, młodszych i starszych, było ich chyba ze czterdzieścioro. Przybyły całe rodzinki, z czego bardzo się ucieszyliśmy. Wyruszyliśmy spod Szkoły Podstawowej w Piotrówce, przez łąki, pola i zagajniki w kierunku Podniebyla. Byliście kiedyś na spacerze z kozą? Bo my tak – Melka dzielnie szła, najpierw na sznurku, a potem już sama trzymała się grupy, objadając się po drodze trawskiem i ziołami. Mali traperzy też świetnie sobie radzili , pokonując 6 kilometrową trasę w pełnym słońcu. Pomogły małe pocieszanki, przygotowane przez Małgosię i zimne lody dostarczone przez Alka na polną miedzę. Zajrzeliśmy do bajkowego ogrodu, zamieszkałego przez Smerfy, Szreka i wiele innych postaci z bajek, u Państwa Inglotów w Podniebylu. Naszą trasę zakończyliśmy na placu rekreacyjnym w Piotrówce, gdzie czekało już przygotowane prze z Stasia i Alka ognisko. Dzieci spędzały czas na zabawie, dorośli piekli kiełbaski, były soczki, które ufundował pan Inglot, kompocik, upominki, dyplomy za wytrwałość dla najmłodszych. Miejmy nadzieję, że taka aktywność, kształtowana już od najmłodszych lat, kiedyś zaprocentuje i wyrosną nam następne pokolenia, które pokochają turystykę, piękno Beskidu i aktywne formy spędzania wolnego czasu. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas na organizację tej majówki i wszystkim, którzy wzięli w niej udział.

Dziękuję pani sołtys z Piotrówki.

Tekst i zdjęcia: J.K, kilka zdjęć Agnieszki.

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/