Majówka 2026 (30.05.;2026 r.)
W ostatnią majową sobotę już szósty raz zorganizowaliśmy rodzinny spacer po okolicy. Całkiem spora grupka młodszych i starszych, a nawet jeden pies, zebrała się pod będącym wciąż w budowie kościołem w Porębach. Wyruszyliśmy wśród łąk, pól i małych zagajników w kierunku krzyża na Podniebylskiej Górce. Stamtąd rozpościerają się piękne widoki na okolicę, górka jest wyższa od Cyby, bo mierzy ok. 385 m n.p.m. Mieszkańcy Podniebyla zamontowali tam krzyż i ławeczki. Warto przysiąść i zachwycić się oceanem zieleni wokół, nawet przy zachmurzonym niebie. Kolejny raz zajrzeliśmy do bajkowego ogrodu, zamieszkałego przez Smerfy i wiele innych postaci z bajek, u Państwa Inglotów w Podniebylu. Te wszystkie cudeńka, w większości zostały własnoręcznie zrobione przez Pana Władysława. Podziwiamy i dziękujemy! Miła niespodzianka czekała na nas u Kasi i Bartka Bobków, którzy otworzyli dla nas drzwi i gościnne serca. Pyszne rogaliki, słodkości, kompocik, wszystko w wykonaniu Pani Kasi. Nie zabrakło też żywych atrakcji w postaci przeróżnych „robali”, tak nazywa je Kasia, ze zrozumieniem traktując zamiłowanie swego synka. Ta sympatyczna rodzinka hoduje spore stadko kóz i kur, a dzieci miały okazję je wygłaskać i nakarmić. Dziękujemy Wam bardzo Kochani! Chętnie zajrzelibyśmy do kolorowego i pełnego figurek ogródka Pani Sołtys, ale ciemne chmury i nadchodzący deszcz niestety, trochę nas pogoniły. Mieliśmy szczęście, że ulewa dopadła nas już w Porębach. Drobne upominki i dyplomiki dla dzielnych traperów rozdane zostały z bagażnika samochodu, a na resztę deszczowego dnia rozjechaliśmy się do domów. Ognisko na Cybie okazało się niemożliwe, tylko najwytrwalsi zdążyli upiec słodkie pianki, bo nasi koledzy Alek i Stasiu podtrzymywali ogień pomimo deszczu.
Dziękuję!
Dziękuję z całego serducha wszystkim uczestnikom Majówki z Cybą. Dziękuję Panu Burmistrzowi i Pani Agnieszce, którzy spacerowali z nami. Pawełkowi za śliczny bukiecik polnych kwiatków. Dziękuję Małgosi za współorganizację tego wydarzenia. Fajnie być wśród życzliwych ludzi, a takich w naszym otoczeniu nie brakuje – trzeba tylko wyjść z domu!
Zapraszamy!
Tekst J.K.
Zdjęcia – Angelika
Komentarze zablokowane.



























































