OSTATKI -COŚ DLA DUCHA I CIAŁA (II 2022)

22 lutego 2022

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali” – Don McCullin.
Z powodów niezależnych od nas, czekaliśmy na VI Przegląd Diaporam i Fotografii dwa lata. Tym razem odbył się w gościnnych progach Szkoły Ludowej w Żarnowcu.
To cykliczne spotkania miłośników fotografii i podróżowania zatytułowane “Tędy i owędy w obiektywie”.
Fotografujemy wszyscy, ale tylko nieliczni z nas sprawiają, że nie tylko patrzymy, ale CZUJEMY.
Fotografowanie to też sztuka znajdowania czegoś interesującego w zwykłych miejscach, które stają się niezwykłe poprzez sposób ich zaprezentowania przez autora.
Podziwiamy pasję i twórczość ludzi, którzy chcą podzielić się z nami swoją miłością do fotografowania i sprawiają, że ten wieczór to niezwykła uczta dla zmysłów i czas kiedy przenosimy się w różne światy, od kosmosu, poprzez miejsca nam bardzo bliskie i piękne, do tych odległych i egzotycznych.
Dziękujemy wszystkim, uczestnikom naszego przeglądu, dostarczyli nam wielu wrażeń i przeżyć.
MARIUSZ ŚWIĘTNICKI zaprezentował nam niezwykły pokaz astrofotografii z ostatnich dwóch lat. Znów przenieśliśmy się w kosmos podziwiając niezwykłe barwy odległych galaktyk i mgławic.
JAN GUZIK poprowadził nas szlakiem zabytków kultury polskiej na utraconych Kresach.
Oj… “Żal, za zieloną Ukrainą…”
DIANA GINALSKA pokazała w swoich niezwykłych portretach i pejzażach jak ważne jest światło i że to ono tworzy zdjęcie.
Pierwszy raz mieliśmy przyjemność gościć SŁAWOMIRA BLOCHA, który zauroczony Beskidem Niskim i jego historią, utrwala miejsca związane z kulturą Łemków i beskidzką przyrodą.
W tym roku zaprezentowały swoje zdjęcia również trzy uczestniczki naszych wypraw:
MARZENA SOŁTYSIK sprawiła, że przenieśliśmy się na beskidzkie łąki, pełne kwiecia i ptasich śpiewów.
WIOLETTA WENDA zaprezentowała zdjęcia zrobione głównie na wycieczkach z Cybą, obserwując świat zmieniający się w czterech porach roku.
ANGELIKA DONIEK zabrała nas na hawajskie wyspy pokazując ich niezwykłą różnorodność i egzotyczną przyrodę.
RYSZARD BUCZYŃSKI w prezentacji NORWEGIA pokazał jej surowe piękno, niestety nie mógł osobiście uczestniczyć w przeglądzie.
Wszyscy prezentujący otrzymali podziękowania i symboliczne upominki. Dalsza część spotkania przebiegała w miłej atmosferze przy pączkach, słodkościach i innych smakowitościach przygotowanych przez nasze koleżanki.
DZIĘKUJĘ, że zawsze można na Was liczyć.🥰
J.K.

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/