Powitanie lata z „Cybą” i MUKS-em

23 czerwca 2019

Amatorzy biegania i spacerów spotkali się w sobotnie popołudnie 22 czerwca br. na Zawodziu. W ramach projektu dofinansowanego z programu TESCO „Decydujesz, pomagamy”, wyznaczone są tam ścieżki spacerowe. Prowadzą drogami gruntowymi, które zostały wykoszone i oznaczone znakami. Powstało kilka pętli pomiędzy wyrobiskami i trzema stawami, które o tej porze roku są zasłonięte zaroślami.
Biegacze, zarówno dorośli jak i młodzież oraz małe dzieci z rodzicami, przebiegli pętle długości 6 km.
Piechurzy powędrowali trasą leśno –dolinną. Przebiega ona obok stawów retencyjnych utworzonych przez Nadleśnictwo Kołaczyce oraz przez różne siedliska leśne. W pobliżu ścieżki można było obserwować duży okaz bluszczu pięciolistnego, kłokoczkę południową, miejsce gdzie był usytuowany gród rycerski zwany „Zamczyskiem” oraz żeremia. Uczestnicy aktywnego spędzania czasu otrzymali foldery o trasie, słodki poczęstunek i pamiątkowe medale.

W godzinach wieczornych na wzniesieniu zwanym Cyba zapłonęło ognisko, a przy nim spotkali się wszyscy, którzy lubią pośpiewać przy akompaniamencie gitary, pogawędzić, podziwiać zachód słońca czy też nocny widok okolicy. Atrakcją wieczoru było palenie tradycyjnych sobótek, które dla starszych było miłym wspomnieniem, a dla młodszych nieznaną palącą się kulą.
Mamy nadzieje, że teren Zawodzia będzie chętnie odwiedzany w każdej porze roku, bo jest on godny poznania i unikalny w całej dolinie Jasiołki.

Organizatorzy imprezy, fot. K. Berdel, E. Śniecikowska

Komentarze zablokowane.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/