SPACERKIEM PO SANDOMIERZU (VIII 2022)
10 lipca br. wybraliśmy się do Sandomierza, pełni nadziei, że pogoda dopisze. Po drodze ścigamy się z chmurą burzowąAle cóż…. czekamy cierpliwie
w autokarze, aż trochę przestanie padać. Ufff, trochę przestało, dlatego ubrani w płaszcze podążamy spotkać się
z przewodnikiem, który w pierwszej kolejności oprowadza nas Podziemną Trasą Turystyczną, następnie zwiedzamy Świat Ojca Mateusza- wystawę figur woskowych, która najbardziej podobała się najmłodszym.
Zwiedzamy Rynek, odnajdujemy pierścień krzemienia pasiastego, przechodzimy przez Ucho Igielne, później podążamy Wąwozem Świętego Jacka, mijamy Winnicę Dominikańską i podziwiamy panoramę Sandomierza z Muzeum Zamkowego.
Już że słoneczkiem buszujemy po Jarmarku Jagiellońskim- bo trzeba przecież przywieźć pamiątki
.
Mimo deszczowej pogody, wracamy zadowoleni z plecakami pełnymi sandomierskich krówek, podpiwku i cydru. Jeszcze tylko krótki postój w Baranowie Sandomierskim na kilka fotek.
W autokarze pytania: gdzie i kiedy następna wycieczka objazdowa??? Zobaczymy….


w autokarze, aż trochę przestanie padać. Ufff, trochę przestało, dlatego ubrani w płaszcze podążamy spotkać się
z przewodnikiem, który w pierwszej kolejności oprowadza nas Podziemną Trasą Turystyczną, następnie zwiedzamy Świat Ojca Mateusza- wystawę figur woskowych, która najbardziej podobała się najmłodszym.
Zwiedzamy Rynek, odnajdujemy pierścień krzemienia pasiastego, przechodzimy przez Ucho Igielne, później podążamy Wąwozem Świętego Jacka, mijamy Winnicę Dominikańską i podziwiamy panoramę Sandomierza z Muzeum Zamkowego.
Już że słoneczkiem buszujemy po Jarmarku Jagiellońskim- bo trzeba przecież przywieźć pamiątki
Mimo deszczowej pogody, wracamy zadowoleni z plecakami pełnymi sandomierskich krówek, podpiwku i cydru. Jeszcze tylko krótki postój w Baranowie Sandomierskim na kilka fotek.
W autokarze pytania: gdzie i kiedy następna wycieczka objazdowa??? Zobaczymy….
M.J , W.W.
Zdjęcia M.J.
Komentarze zablokowane.
































